Zimski sportovi

Nedelja, 11.11.2007.

20:12

Rajteralm: Đinijeva prva pobeda

Švajcarac Mark Đini pobednik je prvog slaloma za Svetski kup, koji je vožen u austrijskom zimskom centru Rajteralm. Đini, koji nikada ranije nije bio među prva tri u Svetskom kupu, najbolje se snašao po veoma lošim vremenskim uslovima i smanjenoj vidljivosti, zbog snežne mećave. Drugo mesto, sa 28 stotinki zaostatka, pripalo je Fincu Kaleu Palanderu, treći je bio Italijan Manfred Melg.

Amerikanac bode Miler imao je težak dan – u prvoj vožnji lakše se povredio, kada ga je kapija udarila u bradu, a u drugoj je umalo promašio kapiju, pa je zauzeo tek 26. mesto.

Palander je posle ovog vikenda prvi u Svetskom kupu, pošto je na startu sezone u Zeldenu osvojio treće mesto u veleslalomu.

Na stazi sa veoma malim nagibom svetski šampion Mario Mat bio je peti, najbolji slalomaš prošle sezone Beni Rajh sedmi, a Aksel Lund Svindal, pobednik Svetskog kupa, okončao je trku na 13. mestu.

Uvodna trka slalomaške sezone bila je dodeljena finskom ski-centru Levi, ali je zbog nedostatka snega prebačena u Austriju.

Skijaši se sada sele u Severnu Ameriku, a na naš kontinent vraćaju se za mesec dana.