Zimski sportovi

Petak, 27.04.2018.

09:19

Prvi poraz hokejaša na Svetskom prvenstvu

Hokejaška reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu Druge divizije Grupe A, pošto je izgubila od Holandije sa 5:0.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Getty Images

Selekcija Srbije prethodno je bila bolja od Belgije (4:1) i Kine (3:1), ali nije mogla da iznenadi domaćina šampionata.

Holandjani su poveli u petom minutu golom Tisa van Soesta, da bi sredinom trećine isti igrač povisio na 2:0.

Isti odnos snaga vidjen je i u drugoj deonici, u kojoj su mrežu Srbije pogadjali Van Den Huvel i Vogelar, a Holandjani su tačku na utakmicu golom Van Oršota pet minuta pre kraja.

U petak je na programu slobodan dan na šampionatu u Tilburgu, a u subotu Srbija igra protiv Australije od 20.00.