Zimski sportovi

Petak, 13.04.2018.

10:15

Hokejaši pripreme za SP krenuli pobedom

Hokejška reprezentacija Srbije pobedom je počela pripreme za Svetsko prvenstvo Druge divizije Grupe A.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Photo by Bruce Bennett/Getty Images

Ona je u Beogradu pobedila Hrvatsku sa 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) u prijateljskoj utakmici.

Strelci za Srbiju bili su Nikola Kerezović u 23. minutu i Robert Sabadoš u 44, dok je jedini pogodak za Hrvatsku i to posle svega 53 sekunde igre u prvoj trećini dao Bruno Fićur.

Jedan od najzasužnijih za trijumf hokejaša Srbije nad Hrvatskom koja se takmiči u Prvoj diviziji, bio je golman ;Arsenije Ranković sa 30 odbrana

Pre početka meča minutom ćutanja odata je pošta nedavno preminulom hokejaškom velikanu Josipu Džou Brelihu.

Revanš meč ove dve reprezentacije igraće se 17. aprila u Zagrebu, a Svetsko prvenstvo Druge divizije Grupe A na programu je 23. do 29. aprila u Holandiji.