Zimski sportovi

Sreda, 07.10.2009.

21:38

Partizan izgubio derbi u Mariboru

Hokejaši Partizana izgubili su u Mariboru od HDK Stavbara 3:1 u derbiju petog kola slovenačke lige.

Domaći tim, koji je i dalje jedini neporažen, meč je rešio u poslednjoj trećini koju je dobio sa dva gola u kratkom intervalu. Prva dva perioda završena su bez pobednika (0:0, 1:1), a ’crno-beli’ su prvi poveli na meču. Utakmicu je obeležio nesrazmeran broj isključenja, a golove za slovenački tim postigli su Peruci i Emerošič dva, dok je jedini pogodak za srpskog šampiona postigao Valing u 22. minutu.

Meč šestog kola slovenačke hokejaške lige Partizan igra protiv Toja Olimpije u Beogradu u subotu, 10. oktobra.

Maribor-Partizan 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Strelci: 0:1 Valing (Ilić, Gabrić) 22',1:1 Peruci (Zupanc, Slak) 40', 2:1 Emeršič (Terenta, Perlez) PP 47', 3:1 Emeršič (Ferlez) 49'
Isključenja: Maribor 6 minuta (Dervarič 4, Kovačič 2); Partizan 20 minuta (Furnie 4, Valing 2, Džejkob 2, Foltin 2, MekKinven 2, Sibinović 2, Riustić 2, Kovačević 2, Tim 2). PP situacije: Maribor 10, Partizan 3.