Zimski sportovi

Subota, 15.11.2008.

10:18

Hokej: Pobede 'večitih'

U mečevima prvenstva Srbije, hokejaši Partizana savladali su Vojvodinu u gostima, dok je Crvena zvezda bila bolja od Beostara.

Izvor: B92, Sport

Autor:B92, Sport

Beogradski 'crno-beli' posle preokreta došli su do pobede nad Vojvodinom od 3:2 u ledenoj dvorani 'Spensa'. Novosađani su posle 19 minuta igre vodili sa 2:0, ali je Partizan golovima Babića, Gabrića i novog pojačanja Butočnova uspeo da dođe do pobede. Crvena zvezda je, uprkos oscilacijama u igri, savladala Beostar sa 4:2.

U susretu konkurenata za titulu prvaka države, gosti su došli do pobede zahvaljujući dobroj igri u drugoj i trećoj trećini. Utakmica je počela sa satom zakašnjenja zbog pokvarenih rolbi. Vojvodina je dobro počela meč i posle 19 minuta igre imala je vođstvo od 2:0, golovima Babića i Džejkoba. Samo minut posle drugog gola Novosađana, Partizan je postigao svoj prvi pogodak na meču preko najboljeg igrača susreta Borisa Gabrića. U drugoj trećini Partizan je iskoristio brojčanu prednost na terenu, pošto su dva igrača Vojvodine bila isključena, i izjednačio golom Butočnova. U poslednjoj trećini je usledila velika borba koja je na kraju pripala Partizanu, a pobedonosni pogodak postigao je Bogdan Janković u 54. minutu posle akcije sa Prokićem i Gavriljukom.

Crvena zvezda došla je do pobede u meču sa Beostarom uprkos velikim oscilacijama u igri. 'Crveno-beli' su posle 31. minuta vodili sa 3:0, golovima Brkušanina u 14 i 31. i De Kristofera u 16. minutu. Ipak, Beostar je u drugoj trećini pojačao tempo i za samo 17 sekundi postigao dva pogotka, a strelci su bili Formanek i Popović u 34. minutu. Ipak, pobedu Crvenoj zvezdi obezbeđuje De Kristofero u poslednjem minutu meča.

Na tabeli prvenstva Srbije vodi Vojvodina sa 12 bodova iz pet utakmica.

1 Vojvodina 5 4 0 0 1 25:7 12
2 Novi Sad 5 3 1 0 1 21:16 11
3 Partizan 4 2 1 0 1 18:9 8
4 Crvena Zvezda 6 2 0 2 2 13:16 8
5 Beostar 6 0 0 0 6 6:35 0