Zimski sportovi

Nedelja, 17.02.2013.

18:52

Kramer osvojio rekordno šesto zlato

Holandski brzi klizač Sven Kramer postao je u nedelju prvi takmičar koji je osvojio šest svetskih šampionata.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Kramer je obezbedio šestu pobedu tako što je slavio u trci na 10.000 metara u norveškom Hamaru, pošto je završio deonicu za 13 minuta i 1,86 sekundi. Drugi je bio Belgijanac Bart Svings, a treći Havard Boko iz Norveške.

Boko, Kramerov glavni rival, osvojio je početnu trku na 1.500 metara za 1:46,34, pobedivši Poljaka Zbignjeva Brodku i Svingsa.

Kramer je, međutim, zaostajao samo 0,41 sekundu i tako je zadržao priključak u ukupnom plasmanu i na kraju je završio sa 149,228 bodova. Boko je imao 149,447, a Svings 149,800.

Holanđanka Iren Vust pobedila je u današnjim trkama na 1.500 i 5.000 metara i tako osvojila svoju četvrtu titulu, sa 161,120 bodova. Njena zemljakinja Dijan Falkenburg bila je druga sa 163,120 bodova, a treća Ruskinja Jekaterina Šihova sa 163,444.