Zimski sportovi

Petak, 09.03.2012.

13:05

Korejci i Kineskinje odlično počeli

Reprezentativci Južne Koreje i Kine najbolje su započeli Svetsko prvenstvo u brzom klizanju na kratkim stazama, koje je u petak počelo u Šangaju.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Prvog dana 37. šampionata sveta na programu su bile obe trke na 1.500 metara.

U muškoj konkurenciji korejska reprezentacija bila je potpuno dominantna i osvojila sve tri medalje, dok su Kineskinje dominirale osvojivši prva dva mesta.

Južnokorejac No Đin-kju osvojio je zlato sa vremenom od dva minuta i 15,661 sekundu. Za njim su stigli njegovi drugovi iz reprezentacije:

Kvak Jon-gi je uzeo srebro sa 2:15,775, dok je Sin Da-von bio treći sa 2:15,861.

U ženskoj konkurenciji Kineskinje su osvojile prve dve medalje. Najbrža je bila Li Đijanru sa 2:23,217, dok je samo dve stotinke kasnije došla Liju Ćijuhong, sa 2:23,411.

Bronzanu medalju osvojila je Kanadjanka Mari-Ev Drole sa 2:23,474.

Prvog dana žene su klizale i u polufinalu na 3000 metara.

U subotu je na programu finale na 500 metara u obe konkurenciji, kao i muško polufinale na 3000 metara.

U nedelju se deli šest paketa medalja – u obe konkurencije se kliza na 1000 i 3000 metara, a takmičenje zatvaraju štafete (ženska na 3000 i muška na 5000 metara).