Zimski sportovi

Subota, 29.02.2020.

16:12

Rastić 73. u sprintu na Evropskom prvenstvu u Minsku

Biatlonac Srbije Damir Rastić zauzeo je 73. mesto u sprintu na 10 kilometara na Evropskom prvenstvu u Minsku.

Izvor: SN/MS

Autor: SN/MS

Photo by Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Preostali takmičari iz Srbije Dženis Avdić i Ajlan Rastić završili na 112. i 118. poziciji.

s

Damir Rastić je promašio tri mete, od osvajača zlatne medalje Matveja Jelisejeva iz Rusije bio je sporiji za dva minuta i 58,8 sekundi, a Avdić i Ajlan Rastić, uz po tri netačna hica, imali su zaostatak od šest minuta i 20,5 sekundi, odnosno 10 minuta i 8,7 sekundi.

Osvajači medalja upisali su po jedan promašaj na strelištu Nacionalnog zimskog olimpijskog centra Raubiči, a Jelisejev je ostvario najbolji rezultat od 23 minuta i 46,4 sekundi.

Srebro je pripalo Letoncu Andrejsu Rastorgujevsu sa 4,1 sekundom kašnjenja za pobednikom, a bronza Aleksandru Fjeldu Andersenu iz Norveške, koji je u cilj ušao 25,5 sekundi posle Jelisejeva.

U trci sprinta na Evropskom prvenstvu u Minsku nastupilo je 119 biatlonaca.