Zimski sportovi

Petak, 20.01.2017.

00:00

SK u biatlonu: Hodži pretposlednji u trci na 20 km

Reprezentativac Srbije u biatlonu Edin Hodžić zauzeo je pretposlednje 104. mesto u individualnoj trci Svetskog kupa na 20 kilometara u italijanskom Antholcu.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Hodžić je stazu prešao za sat, dva minuta, 21 sekundu i pet desetinki, uz pet promašaja na strelištu.

Prvoplasirani Anton Šipulin iz Rusije ostvario je rezultat od 50:38 minuta uz jedan promašaj. Francuz Martan Furkad bio je drugi sa 41 sekundom zaostatka i dva netačna hica, dok je treće mesto pripalo Sergeju Semjonovu iz Ukrajine sa zaostatkom od 56,8 sekundi i jednim promašajem.

Furkad je vodeći u generalnom plasmanu u pojedinačnoj konkurenciji i osvojio je 114 bodova, ispred Šipulina sa 90 i Norvežanina Olea Ejnara Bjerndalena sa 83 boda.

U ukupnom poretku Svetskog kupa prvi je Furkad sa 784 boda, a slede Šipulin sa 500 i Simon Šemp iz Nemačke sa 486 bodova.