Fudbaleri Real Madrida subotnji program 37. kola La Lige zatvorili su ubedljivim trijumfom nad Seltom.

Subota, 12.05.2018.

22:22

Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Real je na ‘Santjago Bernabeuu’ deklasirao Seltu sa 6:0 i nastavio da usavršava formu pred finale Lige šampiona.

Blistao je dvostruki strelac Garet Bejl koji je već u prvom poluvremenu postigao dva brza pogotka – prvo je rutinski iskoristio odličnu asistenciju Luke Modrića, da bi potom na fantastičan način reagovao na proigravanje Iska.

Samo nekoliko trenutaka kasnije, još jedan Realov biser je pokazao koliko ume – Isko je postigao spektakularan pogodak sa ivice kaznenog prostora i pobednik je već bio rešen.

Početkom drugog poluvremena Ašraf Hakimi je povećao prednost na 4:0, da bi u 74. minutu Gomes zatresao sopstvenu mrežu. Konačan rezultat postavio je Toni Kros desetak minuta pre kraja susreta.

‘Kraljevski klub’ je ostao na trećoj poziciji sa 75 bodova, tri manje od gradskog rivala Atletika, dok je Selta ostala 13. sa 46 bodova. La Liga – 37. kolo: