Pejčinovićeva Lokomotiva novi šampion Rusije

Fudbaleri Lokomotive savladali su Zenit sa 1:0 i kolo pre kraja obezbedili titulu šampiona Rusije.

Subota, 05.05.2018.

18:47

EPA-EFE/SERGEI CHIRIKOV

Lokomotiva je prva na tabeli sa 60 bodova, dok Spartak ima 53 i utakmicu manje, kao i Krasnodar na trećem mestu.

Ovo je Lokomotivi treća tituta u istoriji kluba, prva posle 14 godina, dok se tim iz Sankt Peterburga ovim porazom oprostio od Lige šampiona.

Strelac odlučujućeg gola bio je Portugalac Eder u 87. minutu susreta, koji je poruzrokovao buru oduševljenja na tribinama, a posle poslednjeg sudijskog zvižduka usledilo je veliko slavlje.

Stadion je bio ispunjen do poslednjeg mesta, uglavnom navijačima domaćih – crveno-zelenih.

Trener Juri Semin (70) sedeo je na klupi Lokomotive i kod prve dve titule 2002. i 2004. godine. U karijeri ima i šampionski pehar Ukrajine osvojen 2009. na klupi Dinama iz Kijeva.

Priliku protiv Zenita dobio je i Nikola Pejčinović, koji je u 48. minutu zamenio Vedrana Ćorluku.