Galati derbi, crveni Tošića, Bešiktaš predaje titulu

Fudbaleri Galatasaraja napravili su ogroman korak ka tituli šampiona u ultrauzbudljivoj Superligi Turske.

Nedelja, 29.04.2018.

20:08

Galatasaraj je nadigrao jednog od najvećih rivala Bešiktaš 2:0 u 31. kolu i zadržao prvo mesto na tabeli.

Domaćin je slavio pogocima Fernanda u prvom i Rodrigesa u drugom poluvremenu, a prelomni trenutak se dogodio u 65. minutu kada je Duško Tošić isključen zbog penala koji je napravio.

Bafetimbi Gomis ga nije realizovao, ali nije prošlo ni pet minuta, a Galata je iskoristila prednost igrača više.

Tragičar meča je ipak napadač Bešiktaša Rajan Babel, koji je u 54. minutu propustio fantastičnu priliku za izjednačenje.

U vrlo otvorenom meču šanse su "pljuštale" sa obe strane, u dresu Galete su se ispromašivali Rodriges, Gomis, Feguli, dok su s druge neprecizni u završnici bili Negredo, Kvarežma, Taliska, Arslan...

Tri kola pre kraja sezone Galatasaraj je lider sa 66 bodova, jedan manje ima Bašakšehir, tri zaostaje Fenerbahče, a branilac titule Bešiktaš je četvrti sa 62.

U sledećem kolu Galata gostuje 12. Akhisaru, Bašakšehir čeka sedmi Šivas, Fener igra sa 11. Bursom, a Bešiktaš sa 15. Konjom.