PL: Junajted siguran na gostovanju Bornmutu

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na gostovanju Bornmut sa 2:0, u utakmici 35. kola engleske Premijer lige.

Sreda, 18.04.2018.

22:22

Photo by Catherine Ivill/Getty Images

‘Crveni đavoli’ su upisali 23. trijumf u prvenstvu i osamili se na drugoj poziciji sa 74 boda, četiri više od trećeplasiranog Liverpula.

Gosti su do prednosti došli u 28. minutu posle odlične akcije Andera Erere i Džesija Lingarda, koju je iz peterca završio štoper Kris Smoling.

To je bilo jedino uzbuđenje na stadionu ‘Vitaliti’ sve do 70. minuta, kada je Romelu Lukaku overio trijumf Murinjove ekipe. Belgijanac je dobio dodavanje Pogba iza odbrane rivala, stigao do lopte pre golmana i uspeo da ga prebaci.

Ispostaviće se da je tim pogotkom postavio konačan rezultat i ostavio Bornmut na 11. poziciji sa 38 bodova.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je poslednjih dvadesetak minuta, pošto je zamenio spomenutog Ereru.