Valensija u gradskom derbiju prekinula niz poraza

Fudbaleri Valensija pobedili su Levante 3:1 (1:1) u gradskom derbiju u okviru 23. kola španske LaLige.

Nedelja, 11.02.2018.

22:52

"Slepi miševi" su slavili pogocima Lusijana Vijeta i Danija Parega u drugom poluvremenu za prekid serije od tri poraza.

Domaćin je poveo preko Santija Mine u 17. minute, ali je već u narednom Levante izjednačio golom Postigoa.

Mina u 65. pronalazi Vijeta za novo vođstvo domaćina, a trijumf "overava" Pareho iz penala minut pre kraja. Srpski reprezentativac Nemanja Maksimović šansu je dobio tek u 91. minutu.

Valensija je ostala na trećoj poziciji sa bodom ispred Real Madrida, a šest ispred Viljareala najbližeg zoni koja vodi u Ligu šampiona.

Levante je i deseto kolo u nizu ostao bez pobede, pa je sada na samo dva boda od zone ispadanja.