Šalke nemoćan u Minhenu

Fudbaleri Bajerna savladali su Šalke 2:1, u velikom derbiju 22. kola Bundeslige.

Subota, 10.02.2018.

20:39

Meč na Alijanc areni rešen je u prvom poluvremenu, Bajern je poveo preko Levandovskog u šestom minutu, ali je u 29. izjednačio Franko di Santo.

Međutim, samo sedam minuta kasnije Tomas Miler vraća vođstvo Bavarcima i kako se ispostavilo rešava meč.

Isti igrač je 17 minuta pre kraja mogao da reši meč pre poslednjeg sudijskog zvižduka, ali je bio sebičan pa nije proigrao Levandovskog, za šta ga je kaznio jedan defanzivac Šalkea.

To ipak nije pomoglo gostima iz Gelzenkirhena da osvoje bar bod u Minhenu, pa su pali na šesto mesto na tabeli, dok je Bajern suvereno prvi.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić nije igrao za Šalke zbog crvenog kartona u prošlom kolu.