Sevilja izbacila Madriđane, Grizmanov gol sezone

Fudbaleri Atletiko Madrida nisu uspeli da se plasiraju u polufinale Kupa Kkralja pošto su po drugi put izgubili od Sevilje – 3:1.

Utorak, 23.01.2018.

23:58

Getty Images

Posle poraza na Vanda Metrpolitanu od 2:1, Sevilja je pred svojim navijačima ubedljivo slavila i sa ukupnim rezultatom od 5:2 prođe u polufinale.

Andalužani su poveli već u 25. sekundi golom Eskudera i to posle sjajne akcije.

Međutim, gosti u 13. minutu dolaze do izjednačenja. Gameiro je asitirao Grizmanu za jedan od najlepših pogodaka ove sezone.

U drugom poluvremenu domaći su ponovo imali prednost. U 47. minutu Ever Banega je bio precizan s penala za 2:1, da bi tačku na ovaj meč postavio Sarabija za nedostižnih 3:1.

Sevilja u polufinalu čeka Real Madrid ili Valensiju, koj su u prvim mečevima savladali Leganes i Alaves, dok Barselona u četvrtak dočekuje Espanjol, koji je u prvom meču slavio sa 1:0.