LaLiga: Tri penala i remi Hetafea i Bilbaa

Fudbaleri Hetafea i Atletik Bilbaa igrali su nerešeno 2:2 u prvoj utakmici 20. kola španske LaLige, koju su obeležila čak tri jedanaesterca.

Petak, 19.01.2018.

23:17

Getty images

Gosti iz Baskije poveli su golom Injakija Vilijamsa u 13. minutu, da bi Hetafe izjednačio u 21. pogotkom Horhea Moline iz penala.

Atletik Bilbao do nove prednosti stigao je početkom drugog poluvremena, odnosno u 48. minutu kada je Raul Garsija realizovao jedanaesterac.

Hetafe je takodje sa 11 metara tri minuta kasnije mogao do izjednačenja, ali ovaj put Molina nije uspeo da savlada Jaga Ererina.

Domaćin je ipak u 74. minutu došao do izjednačenja golom Anhela. Srpski golman Filip Manojlović bio je na klupi domaćina.

Posle utakmice Hetafe je sedmi sa 27 bodova, jednim više od Bilbaa koji je 10.

1. Barselona 19 16 3 0 52:9 51
2. Atl. Madrid 19 12 6 1 28:8 42
3. Valensija 19 12 4 3 40:19 40
4. Real Madrid 18 9 5 4 32:17 32
5. Viljarreal 19 9 4 6 26:21 31
6. Sevilja 19 9 2 8 23:28 29
7. Hetafe 20 7 6 7 25:20 27
8. Betis 19 8 3 8 33:36 27