Nemci "pojeli Lavove" na startu EP

Rukometaši Crne Gore ubedljivo su poraženi od aktuelnog šampiona Evrope, reprezentacije Nemačke sa 32:19 u prvom meču grupe C Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

Izvor: MLJ

Subota, 13.01.2018.

19:10

Nemci
Getty Images

"Lavovi" su držali priključak tek nekoliko minuta do drugog gola Lipovine kada je Nemačka imala 4:3.

Od tog trenutka Nemci su potpuno preuzeli kontrolu nad tokom utakmice i serijom 9:0 napravili veliku razliku koju su Crnogorci do kraja neuspešno jurili.

Od trenutka kada je Druks pogodio za 13:3, Nemci su već mogli da upisuju prvu pobedu na prvenstvu. Odlični Volf na golu i razlika u kvalitetu diktirali su tempo i u nastavku u kom je Nemačka postepeno povećavala prednost i do maksimalnih +14 na 28:14.

Fet je u finišu povećao na 32:18, a poslednji gol na utakmici Crnogorci postižu cepelinom Lipovine za 32:19 i ublažavanje svakako velikog poraza.

Svoj meč u grupi C od 19:30 treba da odigraju još i Makedonija i Slovenija.