Jokić 22p + lakat Gibsonu, slab učinak Bjelice

Nikola Jokić, centar Denvera, odigrao je veoma dobru partiju u tesnom porazu posle produžetka od Minesote TImbervulvs – 128:125.

Četvrtak, 28.12.2017.

08:15

Tanjug/AP Photo/Jim Mone

Srpski košarkaš na terenu je proveo čak 41 minut i za to vreme je ostvario učinak od 22 poena (5/11 iz igre, 11/12 bacanja), devet skokova i četiri asistencije.

Jokić je u prvoj četvrtini ponovo burno odreagovao na odluku sudija, pošto su mu dosudile faul u napadu. Jokić je malo zakacio laktom Taža Gibsona i sudije su dosudile ofanzivan prekršaj.

Minesota je vodila tokom većeg dela meča, međutim u krajem treće četvrtine i početkom četvrte Denver je uspeo da uhvati priključak, pa smo ušli u neizvesnu završnicu.

Posle 48 minuta igre rezultat na semaforu bio je 114:114, pa se ušlo u dodatnih pet minuta igre. Tamo je stvari pod ruku uzeo fenomenalni Džimi Batler koji je na kraju i presudio Nagetsima.

Bivši košarkaš Čikago Bulsa meč je završio sa 39 poena, pet asitencija i četiri skoka. Pratili su ga Vigins sa 21 poenom i Gibson sa 20, dok je Tauns ubacio samo 14 uz 13 skokova.

U timu Majka Melouna, najefikasniji bio je Barton sa 28 poena, Trej Lajls je ubacio 23 uz 10 skokova, Jokić 22, dok je Mari imao učinak od 21 poena, osam asistencija i sedam skokova.

Nemanja Bjelica je za Minesotu odigrao deset minuta i postigao je jedan poen uz tri skoka.