SMS spasao "Nebesko-plave" za bod u Bergamu

U zanimljivom meču 17. kola Serije A Atalanta i Lacio podelili su bodove 3:3 (2:2).

Nedelja, 17.12.2017.

22:41

SMS spasao

Meč u Bergamu obeležio je srpski reprezentativac koji je postigao dva gola.

Atalanta je dvaput imala prednost, ali je Lacio oba puta uspeo da se vrati i na kraju dođe do boda.

Domaćin je poveo Matije Kaldara u 19. minutu, da bi Josip Iličić u 22. povisio na 2:0.

Na scenu je potom stupio Milinković-Savić koji je prvo u 27. minutu posle soloprodora i šuta sa ivice šesnaesterca smanjio zaostatak Lacija, da bi osam minuta kasnije iz slične pozicije uputio udarac nakon povratne lopte i po drugi put savladao Etrita Berišu.

Sergej je tako nastavio sa odličnim partijama, a do sada je postigao pet golova u Seriji A, a sedam u svim takmičenjima.

Atalanta je u 50. minutu ponovo došla do prednosti, a ovaj put Josip Iličić bio je siguran izvođač jedanaesterca, da bi Lacio do izjednačenja stigao pogotkom Luisa Alberta u 79.

Lacio je nakon današnjeg remija peti sa 33 boda, dok je Atalanta sedma sa 24. tabela:
1. NapolI 17 13 3 1 38:11 42
2. Juventus 17 13 2 2 44:14 41
3. Inter 17 12 4 1 34:13 40
4. Roma 16 12 2 2 28:10 38
5. Lacio 16 10 3 3 39:22 33
6. Sampdorija 16 8 3 5 30:23 27
7. Atalanta 17 6 6 5 26:23 24
8. Milan 17 7 3 7 23:24 24