PL: VBA nije uspeo da iznenadi Junajted

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su na gostovanju Vest Bromič Albion, u prvom nedeljnom meču 18. kola Premijer lige - 2:0.

Nedelja, 17.12.2017.

17:15

Getty Images

Romelu Lukaku je na asistenciju Markusa Rašforda, doveo goste u vođstvo, da bi sedam minuta kasnije Lingard duplirao prednost.

Međutim, iako je delovalo da će ekipa Žozea Murnija rutnski završiti meč, domaćini su u 77. minutu kaznili odbranu 'Đavola'. Geret Beri je posle kornera iskoristio "nepažnu" odbrane Junajteda i zatresao mrežu za 2:1.

Ipak, domaćini nisu imali snage da izjednače i Mančester Junajted odnosi tri boda iz Birmingema. tabela:
1. Mančester Siti 18 17 1 0 56:12 52
2. Mančester Junajted 18 13 2 3 39:12 41
3. Čelsi 18 12 2 4 32:14 38
4. Arsenal 18 10 3 5 31:20 33
5. Barnli 18 9 5 4 16:12 32
6. Liverpul 17 8 7 2 34:20 31
7. Totenhem 18 9 4 5 31:18 31
8. Lester 18 7 5 6 27:26 26