Balkanci pogubni po Bolonju, Krotone beži sa dna

Fudbaleri Juventusa ubedljivo su pobedili Bolonju sa 3:0 u 17. kolu Serije A na gostujućem terenu, a važnu pobedu u borbi za opstanak je ostvario i Krotone.

Izvor: MLJ

Nedelja, 17.12.2017.

17:00

Getty images

Golove za Juventus dali su Miralem Pjanić i Mario Mandžukić u prvom poluvremenu, a posao je završio Matuidi u drugom.

Pjanić je u 27. minutu poslao u mrežu izvanredan felš iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora i time je kaznio faul Matije Daestra.

Pjanić se deset minuta kasnije našao u ulozi asistenta za drugog hrvatskog napadača Marija Mandžukića koji je Pjanićevu dugu loptu primirio grudima pre nego što je rutinski povisio na 2:0.

Matuidi je u 64. minutu iskoristio lošu reakciju odbrane domaćih i odbijeno loptu po zemlji poslao u ugao gola Bolonje čime je postavio konačnih 3:0.

Juventus je posle 13. pobede u šampionatu preskočio Inter na drugom mestu sa 41 bodom, dok prvoplasirani Napoli ima 42. Bolonja je na 12. mestu sa 21 bodom.
Krotone je pobegao iz zone ispadanja pobedom u svojoj utakmici 17. kola nad Kjevom iz Verone. Jedini gol za Krotone i tri vrlo važna boda je postigao hrvatski fudbaler Ante Budimir u 33. minutu.

Budimir se našao na pravom mestu posle centaršuta Ajetija na malom prostoru unutar šesnaesterca i sa pola metra mu nije bilo teško da sprovede loptu u nebranjenu mrežu.

Krotone je pobedom došao do 16. mesta Serije A sa 15 bodova, dok je Kjevo na 13. mestu sa 21 bodom.
U 17. kolu je do pobede došla i ekipa Sasuola koja je sa 1:0 pobedila Sampdoriju. Gol je dao Matri u 90. minutu, a Sasuolo je imao priliku da već posle igranja rukom Đanmarka Ferarija, sa penala povede.

Mateo Politano je namestio loptu na belu tačku i promašio u 82. minutu. Domeniku Berardiju je u 55. poništen gol, ali je Sasuolo na kraju uspeo da ostvari pobedu. Sasuolo je na 15. mestu sa 17 bodova, a Sampdorija je šesta sa 27.

Fiorentina i Đenoa su odigrale bez golova na Artemio Frankiju.