L1: Nejmar i Mbape guraju PSŽ ka tituli

Fudbaleri Pari Sen Žermena nastavili su pohod ka tituli, ubedljivom pobedom u gostima Renu, u 18. kolu francuske Lige 1.

Subota, 16.12.2017.

21:57

Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

PSŽ je dominirao od samog starta i na kraju slavio rezultatom 4:1, a ponovo su blistali Nejmar da Silva i Kilijan Mbape.

Brazilski napadač otvorio je seriju golova već u četvrtom minutu na asistenciju upravo Mbapea, koji je nakon odličnog duplog pasa, omogućio saigraču jedan od najlakših golova u karijeri.

Trinaest minuta kasnije Nejmar mu se odužio gotovo identičnom asistencijom, da bi Mubele početkom drugog poluvremena smanjio na 2:1 i uneo neizvesnost.

Ipak, nju je uklonio njegov saigrač Andre, koji je u kratkom vremenskom periodu dva puta nesmotreno startovao i zaradio isključenje, a ’Sveci’ su to surovo kaznili – Kavani i Nejmar postigli su dva brza pogotka, za ubedljiv trijumf u gostima.

Ekipa Unaja Emerija sada ima 47 bodova, devet više od drugoplasiranog Monaka, dok je Ren ostao na šestoj poziciji sa 25.

Bod manje ima Dižon koji je na svom stadionu ubedljivo slavio nad Lilom (3:0), a pobede su još ostvarili Mec nad Monpelijeom i Strazbur nad Tuluzom – rezultat na prvom susretu bio je 2:1, a na drugom 3:1.

Duel Kaen – Gengan završen je bez golova, dok je Darbion pogotkom doneo trijumf Troi nad Amijenom – 1:0. tabela:
1. Pari Sen Žermen 18 15 2 1 55:14 47
2. Monako 18 12 2 4 44:18 38
3. Olimpik Lion 17 10 5 2 42:19 35
4. Marsej 17 10 5 2 35:19 35

5. Nant 17 8 3 6 16:18 27
6. Ren 18 7 4 7 23:24 25
7. Dižon 18 7 3 8 27:31 24
8. Strazbur 18 6 6 6 24:28 24