"Delfini" ubedljivi protiv "Ajkula" u Čairu

Vaterpolisti Srbije ubedljivo su savladali velikog rivala Crnu Goru 7:4 u drugom meču Grupe A Svetske lige.

Utorak, 12.12.2017.

18:25

"Delfini" su na premijeri deklasirali Rumune sa 12:3, pa su na korak od plasmana na završni turnir ovog takmičenja.

Srbija je bez povređenog Dušana Mandića kontrolisala meč od starta pre svega sjajnom odbranom, dok se u napadu istakao Milan Aleksić sa tri pogotka.

Srbija je deveti put savladala Crnu Goru u 12. susretu u ovoj deceniji, a jedan od junaka bio je i golman Gojko Pijetlović sa sedam odbrana.

"Delfini" su dominirali u odbrani u prvom poluvremenu, prvi gol primili su tek sredinom drugog perioda, a do tada su postigli tri preko Filipovića, Mitrovića i Ćuka.

Najbolji igrač Crne Gore Ivović pokreće svoj tim golom za 3:1, a za njim pogađa i Banićević, međutim, posle sjajne akcije sa igračem više u poslednjim sekundima poluvremena Aleksić odvodi Srbiju na pauzu sa 4:2.

Aleksić sredinom trećeg kvartala postiže i drugi gol, nakon čega Petković uzvraća za 5:3, da bi na prelazu između poslednja dva perioda Ćuk i Aleksić novim golovima prelomili meč (7:3).

U nastavku takmičenja u Grupi A, Crna Gora dočekuju Rumuniju 16. januara, a potom će ugostiti Srbiju 20. marta. Tačku će staviti duel Rumuna i Crnogoraca 10. aprila.

Tok meča:

IV četvrtina

8' Kraj meča u Nišu, lagana pobeda za "delfine" i 2-0 u Grupi A SL.

7' Sjajna odbrana Ćuka i Mitrovića na desnoj strani stavlja tačku na meč u Nišu.

6' Pijetlović sedmom odbranom na meču sprečava rivala da zakomplikuje "delfinima" završnicu.

3' Crnogorci vraćaju nadu da mogu do bodova u Nišu, Draško Brguljan pogađa u napadu sa igračem više – 7:4

1' Srbija sjajno otvara poslednji period, prvo Mitrović dobro brani, a onda mrežu treći put trese Milan Aleksić – 7:3

III četvrtina

8' "Delfini" odmah uzvraćaju rivalu, drugi gol postiže i Miloš Ćuk – 6:3

7' Crnogorci smanjuju zaostatak, Marko Petković uspeva da prevari Mitrovića – 5:3

3' Srbija se vraća na +3, Milan Aleksić postiže drugi gol na meču – 5:2
II četvrtina

8' Sjajna akcija "delfina" u napadu sa igračem više, u poslednjim sekundima Milan Aleksić sa dva metra ubacuje loptu u mrežu – 4:2

7' Crnogorci se vraćaju u igru, Bojan Banićević postiže sjajan gol – 3:2

3' Prvi gol za Crnogorce, Aleksandar Ivović trese mrežu Srbije – 3:1

1' Miloš Ćuk povećava razliku u napadu sa igračem više – 3:0

I četvrtina

8' Kraj prvog perioda, Srbija vodi 2:0, golmani imaju po četiri odbrane.

7' Stefan Mitrović duplira prednost Srbije – 2:0

4' Filip Filipović prvi trese mrežu na meču – 1:0

2' "Jake" odbrane na "otvaranju" meča, ekipe ne koriste ni napade sa igračem više, Crnogorci dve takve situacije.