SP: Ubedljiva pobeda Srpkinja za osminu finala

Reprezentacija Srbije zabeležila je drugu pobedu na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj pošto je u drugom kolu ubedljivo savladala selekciju Kameruna – 34:21.

Nedelja, 03.12.2017.

13:49

SP:  Ubedljiva pobeda Srpkinja za osminu finala
Starsportphoto

Srpkinje su ovim trijumfom obezbedile plasman u osminu finala.

Izabranice Ljubomira Obradovića kao i protiv Kine prikazale su odličnu igru i opravdale ulogu favorita.

Srpkinje su povele sa 9:0, a protivnice su tek posle 13 minuta meča savladale gol Katarine Tomašević.

Raspucale su se sjajne Sanja Radosavljević i Katarina Krpež pa naše rukometašice na odmor odlaze sa ubedljivim vođstvom 20:9.

Kamerunke su u drugom delu utakmice pružile jači otpor, ali to nije ugrozilo Srpkinje koje su nastavile da realzuju sjajne napade za novu ubedljivu pobedu.

Najefikasnije u reprezentacije Srbije bile su Katarina Krpež-Šlezak i Sanja Radosavljević sa po šest pogodaka, dok je Marija Obradović dala pet golova.

U poraženom sastavu istakle su se Jolande Bijolo i Lisa Belibi sa po pet golova.

Naredni meč naša selkcija igra u utorak protiv selekcije Nemačke.

II poluvreme

60' Selekcija Srbije je nastavila sa sjajnim rezultatima i pobedom nad Kamerunom 34:21 nastavila sa sjajnim partijama na Svetskom prvenstvu.

55' Treći gol Željke Nikolić i Srbija je na pragu još jedne ubedljive pobede - 31:18.

50' Srpkinje su se malo opustile, dok su Kamerunke se ohrabril i smanjile prednost, ali to nije uspelo da ugrozi rezultat - 29:18.

44' Dmitrović sa linije penala se upisuje u listu strelaca, dok na drugoj strani Kamerun dva puta odličnom akcijom zatresao našu mrežu za 29:16.

43' Kamerunke koriste grešku naš odbane i 'ostižu 15. pogodak na ovom meču - 28:15.

40' Naše devojke su nastavile ubitačnim tempom za novu dvocifrenu pednost. Precizne su bile Katarina Krpež i Dijana Radojević za 28:14.

31' Gde su stale tu su i nastavile naše rukometašice. Dva gola Katarine Kpež na startu drugog poluvremena - 22:9.

I poluveme

30' Loš napad Kamerun, a potom i laka realizicija za izabranice Obradovića za veliku prednost posle prvih pola sata igre - 20:9.

27' Dobra odbrana golmana Kameruna, ali Srpkinje nastavljaju sa realizovanim napadima. Dijana Radojević postiže treći gol na ovo jutakmici 19:9.

25' Kamerun se ne predajei Nuponjoni i Tuba Biolo smanjuju vođstvo - 17:8.

19' Naša selekcija ponovo pravi seriju, a upisala se i Dragana Cvijić, povratnica u reprezentaciju - 13:4.

17' Kamerunke su napravile seriju od 3:0, a selektor Obradović odmah pravi izmenu - 11:3.

I poluvreme

13' Kamerun je konačno postigao gol, Katarina Krpež savladana je posle 13 minuta igre. I naredni napad iskoristile su Kamerunke i smanjile vođstvo za 9:2.

12' Četvrti gol Sanje Radosavljević za 9:0!

11' Izabranice Ljubomira Obradovića nastavilu sa sjajnim napadima, u listu strelaca se upisala Slađana Pop-Lazić, dok su je Krpež postigla treći gol na ovoj utakmici 8:0.

7' Kamerunke su pokušale da realizuju napada, ali bezuspešno, a na drugoj strani Krpež sa sedam metara povećava seriju na 5:0.

6' Srpkinje nisu iskoristil dva napada, ali je ponovo sjajna Sanja Radosavljević zatresla mrežu protivnika za 4:0.

3' Posle nove kontre naša selekcija je duplirala vođstvo, a Katarina Krpež sa krila povećava na 3:0.

2' Srbija vodi golom Sanje Radosavljević koja je lako savladala golmana Kameruna – 1:0.

1' Prvi napad selekcija Kameruna nije iskoristila, kao ni naša selekcija.

Selektor Obradović započeo je meč sa istim sastavom kao i protiv Kine.