Serija A: Kolarov asistirao, Roma ubedljiva

Fudbaleri Rome pobedili su sa 3:1 ekipu SPAL u 15. kolu Serije A.

Petak, 01.12.2017.

21:12

Getty images

Izabranici Euzebija di Frančeska imali su od starta meča nadmoć na terenu, pošto je u devetom minutu utakmice isključen štoper SPAL, Felipe.

Ubrzo je usledio i gol domaćih igrača, pošto je Edin Džeko u 19. minutu zatresao mrežu Gomisa.

Šaravi je poslao sjajnu loptu prema napadaču iz Bosne i Hercegovine, a ovaj je u levom nogom poslao loptu u gol. Do poluvremena videli smo još jedan pogodak jer je u 32. minutu Kevin Strotman pogodio.

Holanđanin je iskoristio grešku odbrane SPAL i snažnim udarcem poslao loptu u gol.

U nastavku meča videli smo još dva gola, jedan u mreži gostiju i jedan u mreži domaćih igrača.

"Vučica" je do 3:0 došla u 52. minutu, kada je srpski reprezentativac Aleksandar Kolorav bio u ulozi asistenta. Levi bek je u svom stilu centrirao, a Pelegrini je glavom sproveo loptu u gol.

Gosti su uspeli da smanje na 3:1 samo tri minuta kasnije, ali oslabljeni nisu uspeli ništa više. Strelac gola za SPAL bio je Vivijani.