DK: Gofan za vođstvo Belgije protiv Francuske

Reprezentacija Belgije povela je u finalu Dejvis Kupa, pošto je David Gofan lako savladao Luku Puja u tri seta – 7:5, 6:3, 6:1.

Petak, 24.11.2017.

16:23

Tanjug/AP Photo/Michel Spingler

Neizvesno je bilo samo u prvom setu meča na stadionu Lila, da bi sedmi igrač sveta u jedanaestom gemu iskoristio prvu i jedinu brejk šansu, pre nego što je bez izgubljenog poena stigao do prvog seta.

Stečeni nalet iskoristio je da naredni deo igre otvori novim brejkom, mogao je odmah i da napravi još jedan, ali je Puj uspeo da se spase. Međutim, isto nije mogao u samom finišu, pa mu je David još jednom oduzeo servis i stigao do ogromne prednosti.

Tada je već bilo jasno da je duel gotov, Gofan je za svega desetak minuta igre stigao do 4:1, a nedugo zatim i do konačnog trijumfa.

U drugom meču dana, od 16.40, Žo-Vilfrid Conga pokušaće da donese izjednačenje svojoj naciji u duelu sa Stivom Darcisom.

U subotu je na programu dubl, u nedelju preostala dva singla, a do 'Salatare' će tim koji prvi ubeleži tri pobede.