'VAR' asistirao Insinjeu, Napoli dobio Milan

Ekipa Napolija savladala je Milan na domaćem terenu u okviru 13. kola Serije A – 2:1 (1:0).

Subota, 18.11.2017.

22:52

Getty images

Napolitanci su tako nastavili sa sjajnim rezultatima jer su zabeležili već jedanaestu pobedu, pa su i dalje prvi na tabeli sa 35 bodova, četiri više, uz meč više, od drugoplasiranog Juventusa.

S druge strane, 'rosoneri' su nastavili sa veoma bledim partijama i trenutno su sedmi sa 19 bodova, posle šestog neuspeha.

Domaći sastav bio je bolji tokom većeg dela meča, kontrolisao je ritam i konstantno napadao, da bi do predosti došao u 33. minutu preko Lorenca Insinjea.

Ipak, da čelnici Kalča nisu uveli video tehnologiju veliko je pitanje kako bi se ovaj duel odvijao jer je linijski sudija podigrao zastavicu posle pâsa Žoržinja.

Međutim, Danijele Doveri zaustavio je igru, sačekao presudu kolega ispred monitora i doneo ispravnu odluku, pošto Insinje nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

Isti igrač mogao je i da stavi tačku na prvo poluvreme novim pogotkom, ponovo je izašao sâm ispred Đanluiđija Donarume, savladao ga, ali je lopta pogodila stativu.

Drugi deo igre bio je manje zanimljiv, pre nego što je Pjotr Zelinski i definitivno rešio pitanje pobednika u 73. minutu, poslavši loptu kroz noge Donarumi za overu trijumfa.

Milan je uspeo da stigne do utešnog pogotka, fenomenalnim volej udarcem Alesija Romanjolija u drugom minutu nadoknade.

Nikola Maksimović proveo je ceo meč na klupi domaćih.

Na otvaranju kola, Roma je slavila protiv Lacija u derbiju grada Rima i nastavila poteru za vodećim dvojcem. Tabela:
1. Napoli 13 11 2 0 34:9 35
2. Juventus 12 10 1 1 35:11 31
3. Roma 12 10 0 2 23:8 30
4. Inter 12 9 3 0 23:9 30
5. Lacio 12 9 1 2 32:14 28
6. Sampdoria 11 7 2 2 24:13 23
7. Milan 12 6 1 6 19:18 19
8. Torino 12 4 5 3 17:19 17