L1: 'Kanarinci' bez šanse na Parku prinčeva

Pari Sen Žermen zabeležio je i jedanaestu pobedu u 13. kolu Lige 1.

Subota, 18.11.2017.

21:55

Getty images

'Sveci' su na svom Parku Prinčeva rutinski savladali Nant u okviru 13. kola nacionalnog šampionata – 4:1 (2:0).

'Kanarinci' su se držali sve do finiša prvog poluvremena, ali su onda Edinson Kavani u 38, odnosno Anhel di Marija u 79. minutu doneli veliku prednost domaćima pred drugih 45 minuta.

Ipak, Nakulma vraća goste u život u 60. minutu, međutim – golman Nanta samo pet minuta kasnije pravi veliku grešku, a Havijer Pastore upisuje se u strelce.

Konačan rezultat susreta postavio je Kavani svojim drugim pogotkom u 79. minutu, posle nove velike greške odbrane rivala.

U mečevima igranim u večernjem terminu, Dižon je kao domaćin bio bolji od Troa 3:1 (1:1), Strazbur je takođe pred svojim navijačima savladao Ren 2:1 (1:0), dok su Gengan i Anže remizirali – 1:1 (1:1).

Pobednika nije bilo ni u okršaju Tuluza i Meca, a goste je sa trakom na ruci predvodio naš Milan Biševac.
1. PSŽ 13 11 2 0 43:9 35
2. Monako 13 9 2 2 35:13 29
3. Lion 12 7 4 1 32:15 25
4. Marsej 12 7 3 2 26:17 24
5. Nant 13 7 2 4 12:13 23
6. Sent Etjen 13 5 3 5 14:18 18
7. Kaen 12 6 0 6 8:13 18
8. Monpelje 12 4 4 4 9:8 16