Bez golova u najvećem turskom derbiju

Najveći turski derbi u devetom kolu prvenstva između Galatasaraja i Fenerbahčea završen je bez golova - 0:0.

Nedelja, 22.10.2017.

23:45

Ekipa Igora Tudora bila je bolja u prvom poluvremenu i u 20. minutu propustili sjajnu priliku koju je imao Gomis.

Gosti su prvu veliku priliku imali u 43. minutu kada je Vinsent Jansenigrač lepo prošao po levoj strani i pogodio donji desni ugao Muslera, ali je lopta prošla pored stative.

Samo šest minuta kasnije Galatasaraj preko Tolge zapretio, ali je odličan na mestu bio golman gostiju.

Fener nije uputio nijedan šut u okvir gola najvećeg rivala, pa mora da bude zadovoljniji ovakvim iskodom, iako je u poslednjih 20ak minuta utakmice imao igrača više zbog isključenja Junasa Belhande.

Galatasar ostaje prvi na tabeli sa 23 boda, dok je Fenerbahče na šestoj poziciji sa 15 bodova.