Goleada Juventusa, het-trik Kedire

Fudbaleri Juventusa pobedili su na gostujućem terenu Udineze sa 6:2, u utakmici devetog kola italijanske lige.

Nedelja, 22.10.2017.

21:16

Udineze je poveo u osmom minutu golim koji je postigao Stipe Perica posle solo prodora, a izjednačio je Samir autogolom u 16. minutu, kada je pokušao da izbaci loptu iz peterca.

Juventus je poveo u 20. minutu golom Samija Kedire posle centaršuta Huana Kuadrada, a izjednačio je Danilo u 47. minutu, na dodavanje Rodriga de Paula.

Šampion Italije ponovo je poveo u 52. minutu golom Danijelea Ruganija, koji je glavom sproveo loptu u mrežu posle slobodnog udarca Paula Dibale. Rugani je sedam minuta kasnije asistirao Kediri kod četvrtog gola. Kedira je u 87. minutu postigao još jedan gol, svoj treći na meču, a konačan rezultat postavio je Miralem Pjanić u 90. minutu.

Juventus je od 26. minuta igrao sa igračem manje, posle isključenja Marija Mandžukića.

Juventus je ostvario sedmu pobedu u prvenstvu i treći je na tabeli sa 22 boda. Prvi je Napoli sa 25, dok Inter ima 23 boda. Udineze je pretrpeo sedmi poraz i zauzima 16. mesto na tabeli sa šest bodova. tabela:
1. Napoli 9 8 1 0 26:5 25
2. Inter 9 7 2 0 17:5 23
3. Juventus 9 7 1 1 27:22
4. Lacio 8 6 1 1 21:10 19
5. Roma 8 6 0 2 15:5 18
6. Sampdorija 8 5 2 1 16:9 17
7. Kjevo 9 4 3 2 12:11 15
8. Bolonja 9 4 2 3 8:9 14