Selta razmontirala Las Palmas u gostima

Fudbaleri Selte slavili su na gostovanju Las Palmasu u poslednjoj utakmici osmo kola španske Primere.

Ponedeljak, 16.10.2017.

22:24

Photo by David Ramos/Getty Images

Ekipa iz Viga sav posao je završila u prvom poluvremenu u kojem je trasirala put do ubedljivog trijumfa, rezultatom 5:2.

Sve je bilo gotovo u četiri minuta – prvo je Emre Mor u 16. rutinski pogodio suprotan ugao na asistenciju Vasa sa desnog boka, da bi potom nokaut kompletirao Jago Aspas.

Nekadašnji napadač Liverpula je posle nekoliko driblinga šutirao iz gotovo nemoguće situacije i iznenadio golmana Čičisolu, čija je očajna reakcija značila da je lopta upućena iz gotovo mrtvog ugla završila u mreži.

Međutim, od tog trenutka počela je inicijativa domaćih, koji su do poluvremena propustili nekoliko dobrih prilika – najbliži pogotku bili su David Garsija, Kabrera Momo i Erman, ali nisu bili precizni.

U drugom poluvremenu Las Palmas je pokušao da se rezultatski vrati u meč, ali je Selta već na startu kaznila spomenute promašaje i rešila pitanje pobednika. Aspas je odlično istrčao kontru, lepo prihvatio dodavanje Hosabeda i poslao loptu pored nemoćnog čuvara mreže, pa gostima nije mnogo smetalo ni što je golman Blanko zaradio direktan crveni karton tri minuta kasnije.

Štaviše, iako brojčano u deficitu, iskoristili su katastrofalnu partiju domaćina nešto kasnije preko Ernandesa i Aspasa koji je kompletirao het-trik, zaokružili ubedljivo slavlje. Jedino što je domaćin uspeo da uradi jeste da sa dva brza pogotka u finišu popravi utisak, a strelci su bili Vitolo i Remi.

Srpski reprezentativac Nemanja Radoja u igru je ušao u 80. minutu, umesto spomenutog Ernandesa.

Ovim trijumfom ekipa Huana Karlosa Unsuea, nekadašnjeg pomoćnika Luisa Enrikea u Barseloni, popela se na 10. mesto sa 11 bodova, dok je Las Palmas zabeležio i četvrti vezani poraz i ostao u zoni ispadanja sa samo šest bodova. tabela:
1. Barselona 8 7 1 0 24:3 22
2. Valensija 8 5 3 0 21:10 18
3. Real Madrid 8 5 2 1 15:7 17
4. Atletiko Madrid 8 4 4 0 13:5 16
5. Sevilja 8 5 1 2 9:4 16
6. Leganes 8 4 2 2 7:3 14

7. Real Sosijedad 8 4 1 3 19:17 13
8. Viljareal 8 4 1 3 11:10 13