Šou Rašforda, het-trik Batšuaija, ubedljivi Đavoli

Arsenal, Čelsi, Everton, Mančester Junajted i Mančester Siti plasirali su se u osminu finala Liga Kupa.

Sreda, 20.09.2017.

23:13

’Tobdžije’ su na svom terenu savladale Donkaster sa 1:0, a jedini gol postigao je Tio Volkot na asistenciju Aleksisa Sančesa u 25. minutu.

’Plavci’ su u Londonu bili ubedljivi nad ekipom Notingem Foresta – 5:1. Het- trik na ovom meču postigao je Miši Batšuaji.

Domaćini su povelu u 12. minutu preko Kenedija, da bi samo pet minuta kasnije Batšuaji duplirao prednost.

Do kraja prvog poluvremena Čelsi je vodio sa 3:0, a Musonda je bio strelac trećeg gola u 39. minutu.

U istom ritmu nastavili su ’Plavci’, a posebno je bio raspoložen Batšuaji koji je u natsavku postigao još dva gola – u 52. i 85. minutu.

Utešan gol postigao je Darikva u 92. minutu i to je bio konačan rezultat – 5:1.

Pobedu je ostvario i Everton koji je na ’Gudison Parku’ rezultatom 3:0 savladao Sanderlend.

Prva dva gola za ’Karamele’ pistigao je Domenik Levin u 38. i 51, a konačan rezultat postavio je Naise u 82. minutu.
I ekipe Iz Mančestera zabeležile su pobede.

Junajted je na ’Old Trafordu’ pobedio Barton rezultatom – 4:1.

’Đavoli’ su od samog starta krenuli silivoto i do 36. minuta imali su prednost od tri gola – 3:0.

Prva dva gola postigao je sjajni Rašford u 5. i 17. minutu, a Lingard je zatresao mrežu u 36.

Marsijal, na aistenciju dvostrukog strelca Rašforda, povećava prednost na 4:0, a utešni pogodak za goste postiže Daer u 91. minutu.

’Građani’ su u gostima bili bolji od Vest Brom Albiona – 2:1. Dvostruki strelac za ekipu Pepa Gvardiole bio je Leroj Sane u trećem i 77. minutu, a pet minuta ranije je Jakob izjednačio rezultat.