Bundesliga: Dortmund ubedljiv, pobede Herte

Ekipa Dortmunda pobedila je kao gost sa 3:0 Hamburg u petom kolu Bundeslige.

Izvor: PT

Sreda, 20.09.2017.

22:29

Getty Images

Izabranici Petera Boša postepeno su lomili protivnika i na kraju rutinski priveli utakmicu kraju.

Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 1:0, pošto je u 24. minutu Šinđi Kagava savladao Matenija.

U nastavku meča, golove su postizali Pjer Emerik Obamejang (63) i Kristijan Pulišić (79).

Ovo je bio četvrti trijumf Dortmunda u pet mečava, dok je Hamburg doživeo treći poraz.

Fudbaleri Herte savladali su Bajer iz Leverkuzena sa 2:1 i tako došli do druge pobede u šampionatu.

Ekipa iz Berlina lako je došla do vođstva 2:0, pošto su u 16. i 24. minutu Leki i Kalu bili strelci. Oba puta asistent bio je Vedad Ibišević. Do kraja meča, Leverkuzen je preko Branta smanjio na 2:1, ali to je bilo sve što smo videli.

Odličnu seriju nastavila je ekipa Hofenhajma koja je posle trilera pobedila Majnc 3:2. Pobednosni gol u nadoknadi vremena postigao je Ut.

Pre toga, domači igrači imali su 2:0 već posle 16. minuta igre. Prvo je u 5. Laca pogodio mrežu protivničkog golmana, dok je Muto posle 11. minuta udvostručio prednost.

Ipak, do poluvremena Hofenhajm je izjednačio, a onda potom i u 90+2 došao do velike pobede.

U poslednjem meču, Frajburg i Hanover odigrali su 1:1.

1. Bor. Dortmund 5 4 1 0 13:0 13
2. Bajern 5 4 0 1 12:3 12
3. Hofenhajm 5 3 2 0 9:5 11
4. Hanover 5 3 2 0 6:2 11
5. Augsburg 5 3 1 1 8:4 10
6. Šalke 5 3 0 2 7:6 9
7. B. Menhengladah 5 2 2 1 7:5 8