Zvezda brojala do 116 protiv Vršca na premijeri

Crvena zvezda otvorila je pripreme za novu sezonu ubedljivom pobedom nad Vršcem u prijateljskom susretu – 116:79 (28:25,31:19,25:15,32:20).

Sreda, 30.08.2017.

21:00

kkcrvenazvezda.rs

U utakmici koja je odigrana u dvorani Aleksandar Nikolić bez prisustva publike najefikasniji kod crveno-belih bio je Milko Bjelica sa 23 poena, dok je Nikola Radičević ubacio 17 poena poena uz 5 asistencija.

Posle izjednačenog početka, crveno-beli su u poslednjim minutima uvodne četvrtine preuzeli kontrolu u meču, a Džejms Feldin je u poslednja dva minuta ubacio sedam vezanih poena, da bi rezultatski sve bilo rešeno posle serije 20-0 u prva četiri minuta druge deonice, u kojoj su trojke ubacivali Radičević, Feldin, Dangubić, Bjelica...uz atraktivne poene Lesora za 48:25, a na poluvremenu na semaforu je stajalo 59:34.

U drugom poluvremenu trener Dušan Alimpijević je ukazao šansu svim igračima koji su bili u protokolu, a srpski i regionalni šampion zabeležio je veoma ubedljivu pobedu.

U sledećoj utakmici, koja je na programu 3.septembra, crveno-beli će u dvorani Milenijum igrati protiv ruskog Zenita iz Sankt Peterburga.