SP: Drugi poraz kadetkinja u Argentini

Ženska kadetska reprezentacija Srbije pretrpela je drugi poraz na Svetskom prvenstvu u Argentini.

Utorak, 22.08.2017.

09:27

Poljska je u Rosariju, u 4. kolu C grupe, pobedila Srbiju sa 3-0, po setovima 29:27, 25:22 i 25:23, posle 88 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Njuels Old Bojs posmatralo je 500 gledalaca, a sudile su Nadežda Kozlova iz Rusije i Pedro Fabijan Konsija iz Argentine.

Kadetkinje Srbije su poražene od Poljske u meču u kome je odluka o pobedniku praktično pala u prvom setu. Srbija nije iskoristila tri set lopte, a zatim u naredna dva seta nije uspela da nadigra Poljakinje. Srbija je u finišu prvog seta, posle 22:22, povela sa 24:22, ali su Poljakinje serijom 3:0 preokrenule na 25:24. Uspela je Srbija da stigne do treće set lopte – 27:26, ali je uzvratila Poljska vođstvom 28:27. Iskoristila je Poljska treću set loptu i prvi set dobila sa 29:27. U drugom setu se vodila ravnopravna borba do završnice, kada su se Poljakinje rezultatski odvojile i drugi set rešile u svoju korist sa 25:22. U trećem setu Poljska je od početka imala prednost, ali je Srbija u finišu izjednačila na 23:23. Ipak, Poljska je treći set dobila sa 25:23, a meč sa 3:0. Kadetkinje Srbije će u poslednjem, 5. kolu, (utorak, 22. avgust) igrati protiv Kolumbije od 22.30 časova po našem vremenu. Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, a potencijalni rivali Srbiji biće selekcije iz D grupe.