Real može bez Ronalda, rutinska pobeda u gostima

Fudbaler Real Madrida pobedom su započeli odbranu titule u španskom prvenstvu.

Izvor: SM

Ponedeljak, 21.08.2017.

00:05

Getty Images

Izabranici Zinedina Zidana pobedili su u gostima Deportivo La Korunju rezultatom 3:0.

Domaćin je na samom startu imao dve prilike za vođstvo, ali je Navas bio na visini zadatka.

Propuštene šanse kaznili su Madriđani u 20. minutu, kada je Garet Bejl zatresao mrežu za vođstvo osd 1:0.

Samo sedam minuta kasnije Kazemiro je duplirao prednost i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Konačan rezultat postavio je Toni Kros u 62. minutu. Deportivo je mogao da ublaži poraz u 89. minutu, ali je Andone u 89. minutu promašio penal.

Bilo je uzbudljivo u samom finišu, Serhio Ramos je dobio crveni karton u 92. minutu što je iznerviralo trenera Madriđana.

Real je potvrdio da može bez zvezde Kristijana Ronalda, koji je na meču Superkupa Španije protiv Barselone suspendovan na pet mečeva zbog crvenog kartona i guranja sudije.

I ova utakmica, kao i sve ostale u Španiji, počela je minutom ćutanja u čast stradalih u terorističkim napadima u Barseloni i letovalištu Kambrils.