Kenija dominirala u trkama na 1.500 i 5.000 metara

Kenijski atletičar Ilajdža Manangoi osvojio je zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Izvor: SM

Nedelja, 13.08.2017.

21:33

Manangoi je stazu prešao za tri minuta i 33,61 sekundu, ispred sunarodnika Timotija Čeruijota, koji je bio 0,38 sekundi sporiji.

Bronzana medalja pripala je Filipu Ingerbrigtsenu iz Norveške.

Kenija je osvojila zlatnu medalju u trci na 5.000 metara, gde je najbrža bila Helen Onsando Obiri.

Obiri je bila ubedljiva, vremenom 14 minuta i 34,86 sekundi.

Srebrnu medalju osvojila je Almaz Ajana iz Etiopije, a bronzanu Sifan Hasan iz Holandije.

Zlatnu medalju u trci na 800 metara osvojila je južnoafrička atletičarka Kaster Semenja, koja je stazu prešla za minut i 55,16 sekundi.

Druga u toj disciplini bila je Frensin Nijonsaba iz Burundija, a treća Amerikanka Ejdži Vilson.