Nemci sa prvog mesta u polufinale, Čile drugi

Fudbalska selekcija Nemačke i Čilea plasirali su se u polufinale Kupa konfederacija u Rusiji.

Nedelja, 25.06.2017.

18:55

Getty Images

Izabranici Joakima Leva savladala je Kameruna sa 3:1 i sa prvog mesta u Grupi B plasirali su se u finale, dok su Čileanci igrali nerešeno 1:1 sa Australijom završila druga u Grupi B.

U prvom delu meča između Nemačke i Kameruna nije bilo golova, pa je u drugom poluvremenu rešeno pitanje pobednika.

Izabranici Joakima Leva poveli su u 48. minutu golom Demirbaja, da bi 15-ak minuta kasnije Kamerun završio s desetoricom na terenu jer je Mabuka zaradio crveni karton.

Odmah je usledila kazna i Varner samo dva minuta kasnije duplira prednost za 2:0.

Međutim, u 78. minutu, Abubakar je lako matirao Ter Stegena i smanjio vođstvo rivala za nadu Kameruna.

Ipak, tačku na meč postavio je Timo Verner svojim drugim golom na utakmici za pobedu.

.
Australiji je bila potrebna pobeda sa dva gola razlike i vodila je u Moskvi od 42. minuta pogotkom Džejmsa Troizija, ali je bod Čileu u 67. doneo Martin Rodriges.

Čile ima pet bodova i drugi je iza Nemačke, koja je sa 3:1 u Sočiju pobedila Kamerun.

Dvostruki strelac za Nemačku bio je Timo Verner, u 66. i 81. minutu, dok je jedan gol dao Kerem Demirbaj u 48. Pogodak za Kamerun postigao je Vinsent Abubakar u 79.

Kamerun je od 64. minuta imao igrača manje, posle isključenja Ernesta Mabuke.

Australija je takmičenje završila sa dva boda, a Kamerun sa jednim.

Poznati su parovi polufinala, Portugalija i Čile se sastaju u sredu, a dan kasnije Nemačka i Meksiko.