Meksikanci rastužili Ruse za plasman za polufnale

Fudbaleri Meksika pobedili su u Kazanju selekciju Rusije sa 2:1,u utakmici trećeg kola Grupe A Kupa konfederacija.

Izvor: SM

Subota, 24.06.2017.

20:31

Golove za Meksiko postigli su Nestor Arauho u 30. i Irving Losano u 52. minutu posle očajne reakcije golmana Rusije Igora Akinfejeva. Strelac jedinog gola za domaćina bio je Aleksandr Samedov u 25. minutu.

Posao Rusiji je dodatno otežao Jurij Žirkov, koji je u 68. minutu zaradio drugi žuti karton.

Meksikanci će u polufinalu igrati protiv selekcije Portugala koja je bila bolja od Novog Zelanda u Snakt Petersburgu sa 4:0.

Portugal i Meksiko su sakupili po sedam bodova i plasirali su se u polufinale Kupa konfederacija iz Grupe A.

Rusija je takmičenje završila sa tri osvojena boda, a Novi Zeland bez bodova.