Atalanta izborila bod protiv Juventusa

Fudbaleri Atalante i Juventusa odigrali su u Bergamu nerešeno 2:2, u utakmici 34. kola italijanskog prvenstva.

Izvor: SM

Petak, 28.04.2017.

23:13

Getty Images

Atalanta je povela u 45. minutu golom Andree Kontija, a u 50, minutu izjednačio je Alesandro Spinacola autogolom glavom posle prekida. Prednost šampionu Italije doneo je Dani Alves u 83. minutu, kada je posle dobrog centaršuta Miralema Pjanića glavom poslao loptu u mrežu.

Bod Atalanti doneo je Remo Frojler u 89. minutu posle odbijene lopte u šesanaestercu i greške igrača Juventusa.

Juventus je nastavio seriju od 14 utakmica bez poraza u prvenstvu, prvi je na tabeli sa 84 boda, devet više ali i utakmicom više od drugoplasirane Rome, koja će u nedelju igrati veliki gradski derbi protiv Lacija.

Atalanta je vezala šest utakmica bez poraza i peta je na tabeli sa 64 bodova, koliko ima i Lacio na četvrtom mestu, uz utakmicu manje.

1.Juventus 34 27 3 4 70:22 84
2.Roma 33 24 3 6 74:28 75
3.Napoli 33 21 8 4 77:35 71
4.Lacio 33 19 7 7 60:38 64
5.Atalanta 34 19 7 8 58:39 64
6. Milan 33 17 7 9 50:37 58
7.Inter 33 17 5 11 63:42 56
8.Fiorentina 33 15 10 8 55:45 55