Argentina se kocka sa plasmanom na Mundijal

Fudbaleri Argentine opet su razočarali svoje navijače, poraženi su 2:0 u Boliviji, u 14. kolu južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018.

Sreda, 29.03.2017.

08:19

"Gaučosi" su bez suspendovanog Lionela Mesija bili nemoćni u La Pasu gde su mi Huan Arse i Marselo Moreno naneli treći poraz u poslednjih pet mečeva.

Argentina je sada na petoj poziciji, koja vodi u baraž za plasman na Mundijal u Rusiji, ali ni na naredne tri utakmice neće moći da računa na Mesija.

U međuvremenu, Brazil je rutinski savladao Paragvaj 3:0 i osmom pobedom u nizu se učvrstio na vrhu tabele sa 33 boda, devet ispred Kolumbije.

Filipe Kutinjo je doneo vođstvo u 34. minutu, Nejmar se u 64. iskupio za promašen penal, a tačku je stavio Marselo pet minuta pre kraja. Bek Reala je imao i asistenciju, dok je dve zabeležio Paulinjo. Kolumbija je trijumfovala u Ekvadoru sa 2:0, pogocima Hamesa Rodrigesa i Huana Kvadrada, na asistenciju plejmejkera Reala, u prvih 35 minuta utakmice.

Peru je nadigrao Urugvaj 2:1 nanevši Urusima treći poraz u nizu, što je iskoristio Čile i sa 3:1 protiv Venecuele se izjednačio sa rivalom na deobi treće pozicije. Meč u Santjagu je bio rešen za 22 minuta, goste je već u petom "načeo" Aleksis Sančes, a u narednih 20 dotukao Esteban Paredes.