Švajcarski teniser Rodžer Federer uspešno je započeo nastup u Indijan Velsu, prvom Mastersu u sezoni.

Izvor: ÐN

Ponedeljak, 13.03.2017.

12:07

Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Federer je u dva seta savladao Stefana Robera iz Francuske, rezultatom 6:2, 6:1.

Osvajač 18 Grend slem titula završio je posao za otprilike sat vremena protiv jefnog od retkih igrača koji su stariji od njega.

Rodžera u narednom kolu očekuje domaći predstavnik Stiv Džonson, koji je nakon velike borbe eliminisao Kevina Andersona sa 2-1 u setovima. U taj brejku trećeg seta bilo je 7:4 za Džonsona.

U noći između nedelje i ponedeljka dogodilo se još jedno veliko iznenađenje – domaći takmičar Tejlor Fric eliminisao je Marina Čilića.

19-godišnji Amerikanac pobedio je šestog nosioca turnira Marina Čilića nakon preokreta, rezultatom 4:6, 7:5, 6:4.

Hrvat je posle dobijenog prvog, izgubio drugi set, ali mu nije pomoglo ni to što je u odlučujućem delu igre prvi stigao do preokreta. Fric se vratio i trijumfovao nakon više od dva sata i 15 minuta.

Njegov protivnik u narednoj frundi biće Malek Džaziri.

Turnir u Indijan Velsu igra se za ukupni nagradni fond od 6.993.450 dolara.