SL: Goleada u Ivanjici, pobeda Radničkog

Mečeve odigrane od dva časa u 23. kolu Superlige Srbije obeležila je goleada u Ivanjici, gde je protiv domaćeg Javora slavio Spartak iz Subotice – 3:2 (1:1).

Subota, 25.02.2017.

16:00

Gosti su poveli preko Dejana Kerkeza u 21. minutu, ali je izjednačenje, odnosno konačan rezultat prvog poluvremena, doneo Husnidin Gafurov u 37.

Spartak je ponovo stigao do prednosti u 59. minutu, pogotkom Vladimira Jovovića, da bi Ognjen Mudrinski, pet minuta kasnije, iz penala najavio trijumf Subotičana.

Javor je pokušao da izbegne poraz u poslednjih pola časa, ali je sve što je uspeo da uradi bio još jedan gol u 73. minutu.

U preostalim susretima, Radnički iz Niša prekinuo je seriju susreta bez pobede trijumfom nad Voždovcem na Čairu 2:0 (1:0), Radnik i Mladost iz Lučana remizirali su u Surdulici 1:1 (1:1), dok su jedini meč bez golova odigrali novi Pazar i Metalac iz Gornjeg Milanovca.

Crvena zvezda je na otvaranju kola bila ubedljiva u Bačkoj Palanci protiv Bačke 3:0, dok dan zatvaraju dva susreta od 17 časova.

Čukarički na Banovom Brdu dočekuje Napredak iz Kruševca, a Partizan će ugostiti čačanski Borac.

1. Zvezda 23 19 3 1 56:18 60
2. Partizan 22 16 3 3 40:13 51
3. Vojvodina 22 15 3 4 40:15 48
4. Mladost 23 11 5 7 28:23 38
5. Napredak 22 10 6 6 24:18 36
6. Radnički 23 9 6 8 28:27 33
7. Spartak 23 9 6 8 34:37 33
8. Javor 23 8 8 7 27:31 32