Gnabri šokirao Volfsburg, Verder "iznad crte"

Fudbaleri Verdera neočekivano su slavili na gostovanju u Volfsburgu 2:1, na premijeri 22. kola nemačke Bundeslige.

Petak, 24.02.2017.

22:17

Gnabri šokirao Volfsburg, Verder

Junak gostiju iz Bremena bio je reprezentativac Serž Gnabri, dvostruki strelac u prvih 20 minuta utakmice.

Napadač Verdera je bukvalno iz prva dva šuta oba puta savladao Benalja, ali je Borha Majoral već u 19. minutu vratio Volfsburg u igru.

Usledio je žestok pritisak "vukova", 26 udaraca ka golu Verdera, ali su se ispromašivali Blaščikovski, Didavi, Moja i Luiz Gustavo.

Najbolju šansu je u nadoknadi vremena propustio veteran Mario Gomes, nekad najbolji strelac Bundeslige je promašio celu loptu na nekoliko metara od gola.

Verder je prvom pobedom posle četiri uzastopna poraza u BL, te prvom u Volfsburgu posle sedam godina, izašao iz zone ispadanja i izjednačio se sa Volfsburgom na deobi dve pozicije tik iznada zone ispadanja, a po dva boda ispred Hamburga.

Volfsburg u sledećem kolu gostuje još jednom rivalu u borbi za opstanak Majncu, dok Verder dočekuje otpisani Darmštat.

1. Bajern 21 15 5 1 46:13 50
2. Lajpcig 21 14 3 4 38:21 45
3. Dortmund 21 10 7 4 43:23 37
4. Hofenhajm 21 9 10 2 38:21 37
5. Ajntraht 21 10 5 6 25:20 35
6. Herta 21 10 4 7 28:24 34
7. Keln 21 8 9 4 30:19 33
8. Leverkuzen 21 9 3 9 34:30 30