Fudbaleri Barselone savladali su ekipu Leganjsa u 23. kolu Primere – 2:1(1:0).

Izvor: SM

Nedelja, 19.02.2017.

23:15

Katalonci su se mučili na Kamp Nou sa gostima, a do pobede su došli tek u 89. minutu.

’Blaugrani’ su povelim golom Lionela Mesija u četvrtom minutu posle odličnog centaršuta Suaresa i sa minimalnom prednosti otišli na odmor.

Leganjes je došao do izjednačenja u 71. minutu preko Lopesa, da bi minut pre kraja Nejmar bio oboren u šesnaestercu, a precizan sa penala bio je Argentinac koji je postigao drugi gol na ovom susretu.

Barselona je tako sačuvala drugo mesto i ima bod manje od vodećeg Real Madrida, koji ima dve utakmice manje. Leganes je 17, sa 18 bodova, dva više od timova iz opasne zone.

Ranije danas Valensija je pobedila kod kuće Atletik Bilbao sa 2:0 i tako se odmakao od ekipa koje se bore za opstanak na sedam bodova. Selta je na svom terenu sigurno savladala "fenjeraša" Osasunu 3:0, dok je u prvoj utakmici dana Viljareal u gostima pobedio Real Sosijedad 1:0.

1.Real Madrid 21 16 4 1 56:18 52
2.Barselona 23 15 6 2 63:19 51
3.Sevilja 23 15 4 4 46:28 49
4. Atl. Madrid 23 13 6 4 43:19 45
5.Real Sosijedad 23 13 2 8 36:32 41
6.Viljareal 23 10 9 4 30:15 39
7.Eibar 23 10 5 8 36:31 35
8. Atletik Bilbao 23 10 5 8 28:28 35