SL: Preokret Čukaričkog na debiju Lalatovića

Fudbaleri Čukaričkog savladali su posle preokreta ekipu Javora iz Ivanjice u 22. kolu Superlige Srbije – 2:1 (0:1).

Izvor: SM

Subota, 18.02.2017.

19:27

Uspešan debi imao je Nenad Lalatovič koji je ovim trijumfom prekinuo niz poraza i klub sa Banovog brda sada zauzima 11. poziciju sa 23 osvojena boda.

Gosti iz Ivanjice ostali su šesti na tabeli sa 32 boda.

Prvo poluvreme utakmice na Banovom brdu preteklo je u izjednačenoj borbi, u kojoj se bolje snašli gosti. Javor je poveo golom Alekse Amanovića u 35. minutu kom je to bio prvi gol u dresu ekipe iz Ivanjice.

Čukarički je u drugom poluvremenu zaigrao znatno ofanzivnije, što je ekipi Nenada Lalatovića donelo velika tri boda u bori za plej-of Super lige Srbije.

Ognjen Ožegović izjednačio je u 63. minutu, a devet minuta pre kraja regularnog dela meča Aleksandar Jevtić postavlja konačan rezultat za pobedu svoje ekipe na Banovom brdu.

Čukarički u narednom kolu dočekuje Napredak, dok će Javor ugostiti Spartak iz Subotice.

1.Crvena zvezda 22 18 3 1 53:18 57
2.Partizan 21 15 3 3 39:13 48
3.Vojvodina 21 14 3 4 36:14 45
4.Mladost 22 11 4 7 27:22 37
5.Napredak 22 10 6 6 24:18 36
6.Javor 22 8 8 6 25:28 32
7.Spartak Subotica 21 8 6 7 30:31 30
8.Radnicki Nis 22 8 6 8 26:27 30