Arsenal slavio iz penala posle ofsajda u 98'

Fudbaleri Arsenala savladali su Barnli 2:1 posle kontroverzne završnice meča 22. kola engleske Premijer lige.

Nedelja, 22.01.2017.

17:05

Aleksis Sančes doneo je trijumf "tobdžija" iz penala koji je iznuđen nakon ofsajda u kojem se našao Loran Kosjelni.

Pet minuta pre toga Barnli je uspeo da izjednačni takođe iz penala, posle neopreznog starta Fransisa Kokelana, Andre Grej je savladao Petera Čeha.

Arsenal je poveo na Emiratima pogotkom Škodrana Mustafija glavom posle kornera Mesuta Ezila, pola sata pre kraja meča.

Međutim, svega pet minuta kasnije crveni karton, treći u sezoni, dobio je Granit Džaka, a drugi put ga je isključio sudija Džonatan Mos.

Usledio je žestok pritisak gostiju, izgledalo je da je tim Arsena Vengera uspeo da odbrani minimalac, ali u 93. minutu Kokelan udara u nogu Barnsa.

Grej šalje loptu po sredini i vara Čeha koji se bacio u desnu stranu, što je razbesnelo Arsena Vengera koji dobija crveni karton.

Domaćin kreće na sve ili ništa u završnici, Hiton brani dobru šansu Sančesa, ali se nastavlja napad posle koga greše sudije, sviraju penal nakon očiglednog faula, ali nisu videle da je Kosjelni bio u nedozvoljenoj poziciji.

Loptu uzima Sančes i poput Greja takođe šalje loptu po sredini, ali ni njega nije "pročitao" golman pa Arsenal ipak slavi važnu pobedu-

Arsenal je tako golom u 98. minutu iskoristio kikseve konkurenata u borbi za titulu i probio se na drugo mesto sa 47 bodova, zaostaje pet za gradskim rivalom Čelsijem koji kasnije dočekuje davljenika Hal Siti.

Barnli je poražen drugi put u poslednja tri kola, 13. je na tabeli sa 26 bodova, deset od zone ispadanja.

1. Čelsi 21 17 1 3 45:15 52
2. Arsenal 22 14 5 3 50:23 47
3. Toteenhem 22 13 7 2 45:16 46
4. Liverpul 22 13 6 3 51:27 45
5. M. Siti 22 13 4 5 43:28 43
6. M. Junajted 22 11 8 3 33:21 41
7. Everton 22 10 6 6 33:23 36
8. VBA 22 9 5 8 30:28 32