BL: Lajpcig ubedljiv protiv Ajntrahta

Fudbaleri Lajpciga pobedili su na svom terenu Ajntraht sa 3:0 u utakmici 17. kola nemačke Bundeslige.

Izvor: SM

Subota, 21.01.2017.

21:47

Getty Images

Lajpcig je i dalje na drugom mestu na tabeli Bundeslige sa 39 bodova, odnosno ima tri boda manje od prvoplasiranog Bajerna iz Minhena. Ajntraht je šesti sa 29 bodova.

Ekipi Lajpciga je već u trećem minutu meča posao olakšao golman Lukaš Hradecki koji je dobio crveni karton. Domaća ekipa je brojčanu prednost na terenu vrlo brzo iskoristila, pošto je u šestom minutu povela golom Marvina Kompera.

Timo Verner je prednost Lajpciga duplirao u samom finišu prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je igrač Ajntrahta Hesus Valjeho u 67. minutu.

Lajpcig u narednom kolu dočekuje Hofenhajm, dok Ajntraht gostuje Šalkeu.