Poljaci do prvih bodova, Slovenija izbegla poraz

U četvrtom kolu Grupe A, rukometaši Norveške i Poljske ostvaili su pobede, dok je reprezentacija Brazila doživela poraz.

Izvor: SM

Utorak, 17.01.2017.

21:15

Getty Images

Najzanimljiviji meč odigran je između Poljske i Japana, u kom su polufinalisti Olimpijskih Igara u Riju ostvarili prve bodove na šampionatu.

Nemačka posle tri kola u Grupi C deli prvo mesto sa neporaženom Hrvatskom, posle pobede nad Saudijskom Arabijom – 38:24.

U Grupi D Katar je savladao Argentinu rezultatom 21:17, a ’Gaučosi’ su u prvom poluvremenu postigli dva gola.

Rukometaši Slovenije odigrali su nerešen meč protiv ekipe Tunisa – 28:28, iako je Tunis pet minuta pre kraja imao čak pet golova prednosti. Ekipa Veselina uspela je da do kraja napravi seriju od 5:0 i da ovim bodom obezbedi prvo mestio u Grupi B.